banner umvk

social fb  social youtube

 
 

B1 4 4 gbB1 4 4 mp

vidbivka

vidbivka

Відділ культури уманської міської ради


Адреса :  20300, Черкаська область, м. Умань,  вул. Європейська, 1

Телефон: 3-87-83

Основними завданнями відділу є  реалізація державної політики та контроль за дотриманням законодавчих актів в галузі культури, мистецтва та туризму, національної музейної політики, розвиток мережі закладів культури, проведення на території міста заходів з відзначення державних, міських та інших свят, а також сприяння в організації та проведенні фестивалів, конкурсів, оглядів, виставок, концертів тощо.

Мережа підвідомчих закладів культури складається з 22 культосвітніх установ:
♦ міський Будинок культури; 
♦ 2 клуби передмість; 
♦ 5 музейних установ;
♦ 10 бібліотечних закладів; 
♦ 2 школи естетичного виховання; 
♦ міського камерного хору; 
♦ КП «Уманська міська дирекція кіновідеомережі» 

 

Уманський міський Будинок культури ім. Ю.К. Смолича

Адреса: 20300, Черкаська обл.,
вул. Незалежності, 2
Телефон: 5-05-00, 5-26-28

Оголошено конкурс на заміщення посади директора Уманського міського Будинку культури

Відділ культури Уманської міської ради відповідно до  Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо запровадження контрактної форми роботи в галузі культури та конкурсної процедури призначення керівника державного чи комунального закладу культури» оголошує конкурс на заміщення посади директора Уманського міського Будинку культури ім.Ю.К.Смолича.

Вимоги до кандидатів на посаду:

повна вища освіта, стаж роботи у сфері культури не менше 3 років, володіння державною мовою та здатність за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.

Оголошення про проведення конкурсу та додаткову інформацію буде розміщено на офіційному сайті Уманської міської ради.

Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, упродовж 30 днів з дня опублікування оголошення надсилають документи на поштову (20300 м. Умань, вул. Європейська, 1) та електронну (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) адресу відділу культури Уманської міської ради

Дата початку формування конкурсної комісії - з дня оголошення конкурсу. 

За довідками звертатися за телефоном: 3-87-83.

Міський Будинок культури, який у 2011 році відзначив свій 81-літній ювілей, проводить значну роботу по організації змістовного дозвілля жителів міста. В МБК діє 36 клубних формувань та 9 любительських об’єднань, в яких займається понад 650 осіб. 6 колективів з гордістю носять звання «Народний самодіяльний» та 1 «Зразковий». Станом на 01.11.2011 р. міським Будинком культури та клубами передмість  проведено 90 масових мистецьких заходів з нагоди  відзначення державних пам’ятних дат,  професійних свят,  ювілеїв  підприємств та установ, вечорів відпочинку та дискотек. 
Серед етапних подій –  широкомасштабні заходи, присвячені   вшануванню пам’яті Т.Г. Шевченка, визволенню міста від німецько-фашистських загарбників, заходи з 66-річниці Великої Перемоги, День міста, Всеукраїнський фестиваль художньої творчості студентів вищих навчальних закладів Міністерства аграрної політики та продовольства України «Софіївські зорі», фестиваль духовної музики та багато інших   традиційних  для нашого міста      свят державного та місцевого рівнів.

Музейні заклади міста

Уманський краєзнавчий музей

20300, Черкаська область,
м. Умань,  вул.Незалежності, 31 
тел. 8 (04744) 5-30-70

Історія створення Уманського краєзнавчого музею починається в 1906 року, коли за ініціативою вчителя чоловічої гімназії, а згодом відомого українського археолога, мистецтвознавця та музеєзнавця Данила Щербаківського, був створений гурток любителів старовини. Члени гуртка зібрали цікаву збірку старовинних речей, декоративних розписів, побутових предметів, але музей не було відкрито через заборону місцевої влади.
В листопаді 1917 року відбулося відкриття „Історичного музею Уманщини” в приміщенні 1-ї Української гімназії – імені Б.Грінченка. Організатором і першим директором музею був Петро Курінний – відомий український археолог та мистецтвознавець.
В 1924 році музей став державним і отримав назву „Соціально-історичний музей Уманської округи”. Музей одержав нове приміщення, в якому знаходиться і зараз. Він розташувався в пам’ятці архітектури початку XX ст., колишній приватній лікарні терапевта Матильди Піотровської.
Уманський краєзнавчий музей сьогодні - це науково-освітня установа. Основні напрямки його діяльності полягають у збиранні, науковому вивченні і всебічному освітньо-виховному використанні музейних предметів.
В залах музею щорічно експонуються виставки , створені на основі фондових колекцій музею (близько 50 тисяч експонатів). Серед них – унікальні археологічна та нумізматична колекції, предмети декоративно – прикладного мистецтва, воєнно-історичні, історико-побутові, художні, документальні та фотодокументи.
До структури Уманського краєзнавчого музею входять науково дослідні відділи історії (давній та сучасний період), науково-дослідний відділ природи та  ще 4 відділи:
Художній музей;
Музей діячів літератури та мистецтв;
Музей культури та побуту Уманщини;
Музей-квартира Надії Суровцової.  
Експозиції Уманського краєзнавчого музею широко висвітлюють історії Уманщини з найдавніших часів до сьогоднішнього дня, а також природу краю.

 Художній музей

20300, Черкаська область,

м. Умань,  вул. Кизила Андрія, 2, 
тел.: (04744) 5-25-14
 

Музей розташовано у пристосованому приміщенні римо-католицького костелу, пам’ятці архітектури ХІХ століття. Фондова колекція Художнього музею нараховує більш як 5 тисяч одиниць збереження.   

 

 
Музей діячів літератури і мистецтв  Уманщини
 
 20300, Черкаська область,
м. Умань,  вул. Успенська, 128, 
тел. (04744) 3-23-51,

Центральне місце в експозиції відділу займають меморіальні речі, літературні твори, що розповідають про письменників, художників, скульпторів, акторів, життя яких пов’язане з містом.

 

 
Музей  культури та побуту Уманщини
 
 20300, Черкаська область,
м. Умань, провул. Любові, 6, 
тел.: (04744) 5-26-15

У відділі представлено: предмети дворянсько-купецького побуту кінця ХІХ  початку ХХ ст. (меблі, картини, посуд); предмети селянського побуту ХІХ початку ХХ ст. (меблі, посуд, одяг, побутові та ритуальні речі); сучасне прикладне мистецтву народних умільців Уманщини.

 

Музей – квартира  Н.В.Суровцової

20300, Черкаська область,
м. Умань,  вул. Воїнів-інтернаціоналістів, 6, 
тел.: (04744) 5-90-73

Музей – квартира Надії Віталіївни Суровцової, відомої громадської діячки часів Української революції і багаторічного політв’язня відкрита у  2005 році. 
Н.В.Суровцова прожила довге, насичене подіями життя, в якому були активна робота в органах Центральної Ради та першого радянського уряду,  багаторічна еміграція і майже тридцять років радянських тюрем, таборів, спеціальних поселень.
У кімнатах музею частково відтворений інтер’єр, яким він був за життя Н.В.Суровцової де експонуються особисті речі, документи, фотографії, книги з особистої бібліотеки, які висвітлюють її життєвий шлях.

 
 
Уманська  міськацентралізована система бібліотек


В історії розвитку людства бібліотеки завжди були джерелом інформації, осередком людської пам’яті. Бібліотека – один із найстаріших інститутів суспільства, її не оминають процеси соціальних та культурних зрушень, більше того, вона є їх повноправним і активним учасником. Нині бібліотеки міста беруть активну участь у соціальних перетвореннях, сприяючи утвердженню норм громадського суспільства. Вони виступають посередником між владою та громадськістю.
Десять міських бібліотек (дві центральні – для дорослих та дітей та вісім бібліотек-філіалів, з них – два дитячих), які розміщені в різних мікрорайонах  міста для більш повного забезпечення необхідною інформацією рівноцінно всіх мешканців міста, об’єднані в Уманську централізовану систему бібліотек. 
Публічні бібліотеки міста перебувають у постійному пошуку сучасних ефективних форм обслуговування читачів, активно впроваджують нові інформаційні технології, прагнучи відповідати вимогам часу.

Бібліотеки Уманської  міської централізованої системи максимально наближені до повсякденного життя міста. Вони:
  1. виконують роль громадського центру та культурного осередку в місті, надаючи користувачам необхідну їм інформацію державного, місцевого рівня;
  2. беруть участь в освітньому процесі, надаючи допомогу всім, хто вчиться та займається самоосвітою;
  3. сприяють можливості отримувати доступ до інформації соціально незахищених верствам населення.

Наші заклади оперативно реагують на зміни, що відбуваються в суспільстві загалом та житті місцевої громади зокрема. Тому без участі бібліотечних працівників не відбувається жодного масового дійства до знаменних літературних і пам’ятних дат, відзначення визначних подій та різноманітних акцій.
Випробування, які випадають на долю бібліотечної галузі міста, часто складні, потребують серйозних підходів та фінансових можливостей для їх розв’язання, але бібліотекарі Уманської міської системи завжди прагнуть виконувати свою місію служіння людям. Тому роль бібліотеки  в інформаційному просторі місцевої громади з роками надійно утримується,  її двері широко відчинені для всіх, хто бажає співпрацювати, для тих, хто готовий для діалогу та партнерства. 

Школи естетичного виховання

Уманська дитяча школа мистецтв

Адреса: 20300, Черкаська обл.,
м. Умань, вул. Садова, 18
Телефон: 5-25-94

Уманська дитяча школа мистецтв одна із найстаріших музичних шкіл України. В цьому році школа відзначила свій 110-літній ювілей.
За роки існування колектив школи заклав фундамент естетичного виховання більш як восьми тисячам дітей, а для найбільш обдарованих – відкрив перспективу у виборі професії, пов’язаної з музичною культурою та мистецтвом. а це більше трьох тисяч учнів. Серед них такі відомі, як:
Сирота Руслан – член правління Фонду Мagic music та володар самої престижної у світі премії «Ґреммі».
Григор’єв Юрій Валер’янович – член спілки композиторів Білорусії.
Кирило Боровський – заслужений артист України, композитор, засновник народного інструментального ансамблю «Калинка» м.Ялта.
Дука Віталій Олексійович – заслужений артист України, голова правління Черкаського відділення асоціації діячів естрадного мистецтва України.
Ніколаєв Вадим Борисович – член спілки композиторів України, викладач Уманського обласного музичного училища.
Вадим Колісниченко – депутат Верховної ради України та багато інших випускників школи, які стали визначними людьми не тільки в галузі культури, а і в інших сферах діяльності.
На даний час в  школі 36 навчальних класів, концертна зала, З класи художнього відділу, хоровий клас на 60 місць, бібліотека та музична майстерня. Школа забезпечена різноманітними музичними інструментами.
Бібліотечний фонд нараховує 17373 примірника методичної, музичної та нотної літератури.
Маючи багату історію, свої гарні традиції викладачами школи в цьому році організовано музей історії школи.

Уманська дитяча музична школа № 1

Адреса: 20300, Черкаська обл., 
м. Умань, вул. Мала Садова, 8
Телефон: 5-05-27

Контингент школи складає - 154 учні, з якими працюють 20 викладачів, які мають вишу фахову освіту І-ІУ рівня акредитації. 
В школі працюють відділи: 
- фортепіано - 101 учень, 9 викладачів, 
- оркестрових Інструментів - 53 учні, 6 викладачів:
- скрипка, віолончель - 15 учнів,  2 викладачі;
- духові Інструменти
(флейта, саксофон)  -  6 учнІв, 1 викладач;
- гітара, домра -   26 учнів,  2 викладачі;
- баян, акордеон  - 6 учнів, 1 викладач
та відділ музично-теоретичних предметів 5 викладачів
За період заснування школи по сьогоднішній день школу закінчили майже 1000 учнів, з яких продовжили навчання в вищих мистецьких навчальних закладах 300 учнів, що складає 30% від випуску. 
Навчання в школі є платним і складає - навчання грі на:
- фортепіано, гітарі  - 90 грн.
- скрипці, духових інструментах, домрі, баяні та акордеоні - 80 грн.
Безкоштовно в школі навчаються 24 учні, це діти з багатодітних сімей, діти з малозабезпечених сімей, діти батьків інвалідів та діти позбавлені батьківського піклування, що складає 16%від контингенту учнів.
Кожного навчального року учні та викладачі школи приймають участь в міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсах серед обдарованих учнів шкіл естетичного виховання та обласній Олімпіаді з музично-теоретичних предметів де зай­мають призові місця.
За останні 3 навчальні роки в обласних конкурсах та олімпіадах наші учні зайняли:
Гран-прі  -    6 місць
1-ше місце - 14 учнів
2-ге місце -   26 учнів
3-те місце -   27 учнів. 
Перший міжнародний конкурс - фестиваль мистецтв "Арт,премІум" (м.Київ)
П-ге місце – Чадай-Фесик Азарій
Ш-й міжнародний конкурс гітарного мистецтва «Тит Ас» (м.Київ)
Дипломант конкурсу Чадай-Фесик  Азарій.
Міжнародний музичний фестиваль "Срібні струни (м.Тернопіль) викл. КоваленкоО.С.
ІХ-й Всеукраїнський фестиваль сучасної української естрадної пісні "Дитячий пісенний вернісаж" - м.Київ
1-ша премія Коломієць Олександр
ХІ-й Всеукраїнський Міжнародний телевізійний фестиваль дитячого, юнацького І молодіжного мистецтва "Азовські вітрила" М.Бердянськ І-ша премія Коломієць Олександр.
1-й Всеукраїнський фестиваль дитячого, юнаїтького І молодіжного мистецтва "Кримська Фієста - Сімеїз" м.Ялта
Гран-прі  Коломієць Олександр (вокал). 
Всеукраїнський фестиваль бардівської пісні 
М.Запоріжжя. 
Чадай-Фесик Азарій
Учні та викладачі школи приймають активну участь в громадському житті міста і виступають на різних концертах, присвячених:
- Дню міста
- Дню звитяги
- Концерти до професійних свят
- Свято Нового року
- 8 Березня та інші.
Кожен рік учнями та викладачами школи проводяться в середньому 20-25 концертів та лекцій для учнів загальноосвітніх шкіл та вихованців дитячих закладів.
Школа має 26 піаніно, 2 роялі, 14 баянів, 7 акордео­нів, 54 мідних та дерев’яних духових Інструментів, 20 скрипок та ударну установку. 
Фонд шкільної бібліотеки нараховує 5911 примірників нотної літератури.
За кошти спонсорів були придбані два CD-програвачі та персональний комп'ютер.

Уманський міський камерний хор


Уманський міський камерний  хор заснований у 1986 році. У 1996 р. йому надано статус муніципального. Засновником хору, музичним директором і диригентом хору є талановитий музикант, досвідчений педагог і просто обдарована людина – заслужений працівник культури України Леонід Ятло. 
Широкий і різноманітний репертуар хору представляє музику різних епох і стильових напрямків. У концертних програмах хору – національна та зарубіжна музика ренесансу, бароко романтизму та сучасності.
Хор – неодноразовий переможець Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів та фестивалів. У 2010році отримав Гран-Прі Першого Міжнародного хорового  конкурсу-фестивалю  ім. Героя України, хорового диригента Павла Муравського.
Уманський міський камерний  хор постійний  учасник творчих звітів майстрів мистецтв Черкащини, неодноразово залучався до участі у мистецьких заходах загальнодержавного  значення.          
Концертні записи хору і їх трансляція здійснені Національним телебаченням і радіо України, радіо Каталонії, Російським телебаченням, Баварським радіо Німеччини. В Україні і Німеччині вийшли у світ три компакт диски колективу із записами національної і зарубіжної музики.

 

КП «Уманська міська дирекція кіновідеомережі»


Уманський дитячий кінотеатр «Комсомолець» відновив свою роботу через півтора місяця після звільнення міста Умані від німецько-фашистських  загарбників 26 квітня 1944 року в приміщенні педагогічного інституту.
З 2000 року колектив очолює Утяніна І.А., яка у 2006 р. нагороджена відзнакою Міністерства культури і туризму «За досягнення в розвитку кіномистецтва». 
Постійно зростає кількість глядачів, які відвідують кінотеатр, зростають темпи доходів від кінопоказу. За 2010 рік вони становили майже 196,0 тис. грн., відвідали кінотеатр більше 18,0 тис. уманчан. 
Довгострокові договори з провідними дистриб’ютерними кінокомпаніями України, які надають для прокату найкращі кінострічки найвідоміших кіностудій світу, дають впевненість в майбутньому розвитку установи. 
КП «Уманська міська дирекція кіновідеомережі» планує свою роботу разом з відділом культури і туризму, відділом освіти, відділом в справах сім'ї та молоді,  управлінням праці і соціального захисту населення. Традиційними стали проведення в кінотеатрі засідання клубу «Надвечір'я», який створений управлінням праці і соціального захисту населення. Проте найголовнішим своїм відвідувачем працівники кінотеатру завжди вважали дитячу та студентську аудиторії глядачів. Для них на базі кінотеатру створений кіноклуб «Паросток». 
Для дітей і школярів міста проводяться кінопокази за пільговими цінами, а для дітей, які позбавлені батьківського піклування, учнів школи-інтернату, центру реабілітації інвалідів, дитячого будинку всі кіносеанси безкоштовні.

president  Кабінет Міністрів України Черкаська обласна державна адміністрація AMUFond Min2 dsvv.gov.ua  cnap  soc zahist   urad gar linia energosvit centr zayn admin_poslugy_ck kab elektron service bud justbanerBPD 200x80