banner umvk

social fb  social youtube

 
 

B1 4 4 gbB1 4 4 mp

vidbivka

vidbivka

Небагато міст України може похвалитися тим, що у них збереглася ратуша — символ місцевого самоврядування. Близько 20 відсотків усіх пам'яток архітектури Черкаської області зосереджено в нашому місті. Пройдімо вулицями міста. Кожний його куточок, кожний його будинок дихає старовиною.

Будинок міської бібліотеки

Вулиця Жовтневої революції (колишня Дворцова). Будинок міської бібліотеки (колишній готель "Європа") — окраса центральної площі міста. Зведений наприкінці XIX століття будинок вражає уманців та гостей міста чудовою архітектурою, незвичним оздобленням фасаду з різноманітними скульптурними деталями, що прикрашають віконні прорізи, арки, парадний вхід.

Агротехнічний коледж

Агротехнічний коледж (колишня міська чоловіча гімназія) Це один з шедеврів славнозвісного архітектора Владислава Городецького, споруджений у 1896 році.

Уманський державний краєзнавчий музей

Уманський державний краєзнавчий музей. До 1924 року тут містилася приватна лікарня, збудована у 1900—1902 роках.

Міський відділ управління внутрішніх справ

Міський відділ управління внутрішніх справ. Раніше тут містився готель "Новоєвропейський", зведений на схилах Осташівського ставу у 1901—1902 роках архітектором В. Файнштейном на в'їзді в Умань з боку залізничного вокзалу. Вулиця Садова з'єднує центральну частину міста з парком "Софіївка".

Головний корпус Педагогічного університету ім. П. Г. Тичини

Головний корпус Педагогічного університету ім. П. Г. Тичини (колишня Міська управа). Споруджений у 1912 році акціонерним товариством домовласників як прибутковий будинок, він є одним з найпрезентабельніших будинків центральної частини міста.

Торгові ряди

Торгові ряди зведено у 1780 році за проектом архітектора Тепінгера. У первісному вигляді споруда до наших днів не збереглася. У 1838 році її було пе­ребудовано, у 1863-му розібрано кутові вежі та другі поверхи над проїздами.

Святомиколаївський собор

Святомиколаївський собор споруджено 1812 року на місці дерев'яного, що згорів. У 1977—1988 роках виробниче об'єднання "Укрреставрація" здійснило проектні та реставраційні роботи. Нині собор передано релігійній громаді, він є діючим.

Педагогічне училище

Педагогічне училище (колишнє Вище міське народне училище). Побудоване за проектом Владислава Городецького.

Швейна фабрика

Швейна фабрика (колишній готель "Лондон", споруджений у 1901 році в стилі раннього модерну).

Житловий будинок № 28

Житловий будинок № 28. Зведений у 1870-х роках. Фасади оздоблені в стилі неоренесансу.

Костьол Успіння Богородиці

Костьол Успіння Богородиці по вулиці Коломенській, 2, споруджений у 1825 році на місці дерев'яного костьолу Святого Антонія. У 1929—1930 роках було розібрано дві вежі, що вінчали головний фасад костьолу. З 1998 року розпочато проектно-дослідницькі роботи з відновлення втрачених елементів будівлі. Нині у приміщенні костьолу розміщується міська Картинна галерея.

Уманський національний університет садівництва

У 1899 році з Одеси до Умані було переведено Головне училище садівництва. Чудовий комплекс споруд училища налічує сім пам'яток архітектури. Нині тут розміщено Уманський національний університет садівництва.

president  Кабінет Міністрів України Черкаська обласна державна адміністрація AMUFond Min2 dsvv.gov.ua  cnap  soc zahist   urad gar linia energosvit centr zayn admin_poslugy_ck kab elektron service bud justbanerBPD 200x80